Monday, 14 February 2011

Ombre hair!

Ostatnimi czasy bardzo modna koloryzacja, która przy okazji jest mega łatwa i każdy może zrobić ją sam w domu.
Do ombre hair potrzeba rozjaśniacza(6-10 zł), 2 woreczki foliowe, 2 gumki do włosów, kubeczek do wymieszania rozjaśniacza, pędzelek do koloryzacji oraz trochę czasu.

Dzielimy włosy na dwie części jakbyśmy chciały zrobić dwa kucyki nakładając rozjaśniacz na suche włosy pędzelkiem, najlepiej zacząć nakładanie od dołu, reszte do góry rozmasowując rekami aby uzyskać naturalny efekt, po nałożeniu rozjaśniacza włosy, które byly podzielone na dwie częsci zawinąć w tzw. świderki, później zrobić z nich dwa koczki, włożyć do woreczków foliowych, zawiązać gumkami i cierpliwie czekać 20-30 min.Według mnie optymalnym czasem trzymania rozjaśniacza na włosach jest 20 - 22 min, aczkolwiek należy obserwować cały proces aby otrzymać wymagany efekt.
Jeżeli bedziecie chciały robić kilka warstw, pamietajcie, ze miedzy każdym nakładaniem rozjaśniacza, należy odczekać co najmniej 20 minut i nakładać go najlepiej na suche, umyte szamponem włosy.

Polecam również zakupienie sobie wszelkiego rodzaju odżywek i mask do włosów, gdyż po zabiegu rozjaśniania włosy są mega suche i należy dać im kilka dni na dojśćie do siebie ;)
4 comments:

 1. świetne są takie włosy :D!

  ReplyDelete
 2. faktycznie fajnie to wygląda :)

  ReplyDelete
 3. sama planuje cos takiego zrobic:D
  uwielbiam ombre hair, sa takie naturalne i kojarzaj mi sie ze słoncem, california i wakacjami

  ReplyDelete
 4. też planuję zrobić, ale ciemniejsze, by to naturalnie wyglądało, bo z natury ciemne włosy mam ale boje się, że zepsuje coś a u fryzjera drogo ;p

  ____________________
  zapraszam do mnie,
  nnonsensee.blogspot.com

  ReplyDelete